Sortiment

hobbyetiket unietiket

Sortiment  Hobby

Malířské nářadí pro běžné použití, cenově nejvýhodnější štětce osazené čistou čínskou štětinou 70%  Tops ( Tops        udává počet štětin uvedené délky, zbytek je kratší, proto štětce s menším Topsem mají na okraji méně  štětin než      ve zděři.

Výrobní program zahrnuje štětce ploché  ( řada 812-08 , UNI-lak,Hobby,Natur Hobby,Kutil),štětce zárohové, válečky     a soupravy, malířské štětky kulaté a hranaté.

 

Sortiment Standard

Malířské nářadí  pro  běžné  použití i levnější sortiment pro malíře - natěrače, štětce vhodné zejména na  lakování.

Výrobní program zahrnuje štětce ploché ( Standard, Bon-bon), štětce zárohové, štětce kulaté, válečky a malířské      štětky hranaté.

 

etiketacryl etiketaqua

Sortiment AQUA

Malířské nářadí vhodné pro moderní vodou ředitelné barvy,laky a lazury.Osazení směsí přírodních a syntetických     štětin podle vhodnosti dělíme :

 • směs  70%  dutých polyesterových  vláken  - 30%  čistá štětina se používá  pro štětce   Acryl, Lazur, Sash.       Polyesterové vlákno rozetírá barvu zatímco kratší štětina díky přirozenému  zakončení drží  barvu    ve štětci.
 • směs 50% štětina-25%PBT- 25% PET je použita pro štětce Trend,Praktik a malířské štětky Aqua,které jsou vhodné pro běžné použití. Takzvaná " umělá štětina" (artificial bristle) je nový trend ve výrobě štětců, má lepší odolnost proti opotřebení štětce při natírání, lépe se čistí vodou a směs je na první pohled stejná jako přírodní štětiny
 • materiál Krex je směs kónických rovných a zvlněných syntetických vláken, kterým osazujeme štětce Natur Aqua. Tyto štětce jsou určeny na lakování řídkých lazur jelikož štětce dobře rozetírají barvu.

 

 

profietiket ovaletiket

Sortiment Profi

Malířské nářadí pro profesionální malíře a  natěrače,  štětce a malířské štětky osazené čistou štětinou  90% Tops,   dovážející se z horského  regionu Chungking  ( oblastí Chongking, Sichuan, Yunnan)  která se  vyznačuje nejlepší       kvalitou zpracování štětin v Číně. Štětina z jiných oblastí ( Hankow, Tsingtao, Shanghai, Tientsin) je zpravidla nižší kvality za nižší ceny, a proto se nejvíce spotřebovává do štětců přímo v Číně , kdežto štětina Chungking je vývozní       artikl na náročné evropské a americké trhy.

Výrobní program představuje štětce ploché ( Profi, Natur Profi, Kaiser), štětce oválné (Ovál), štětce zárohové (Profi, Kaiser), štětce kulaté, válečky, štětky kulaté a hranaté ( Profi, Kaiser)

 

 

smetaketiketa kostetiketa

 

Sortiment zatloukaného zboží

Smetáky a smetáčky ruční rozdělujeme podle použitého vlákna do těchto skupin:

 • osazení Polymex použité pro komerční zboží má velmi dobré elastické vlastnosti(lepší než klasické PPN vlákno)   a je navrženo přímo pro zametání
 • osazení směsí žíně směs ( 50% koňská žíně - 50% Polymex) je osvědčenou volbou u smetáků jelikož elastický  Polymex a antistatické  vlastnosti přírodní žíně  se osvědčily nejvíce  pro  úklidové firmy  při každodením použití.
 • osazení čistou koňskou  žíní je vhodné  především v místech,kde je velká prašnost nebo hrozí antistatický výboj elektřiny a není proto možné použití PPN vláken
 • osazení vláken na bázi PVC je díky velké tuhosti používáno pro zahradní smetáky

Košťata  jsou vyrobena  z PET  vláken, která mají nejlepší poměr vlastností jako je pružnost,tuhost a oděruvzdornost.

Kartáče mohou být také osazené materiálem :

 • mexický fíbr  je přírodní rostlinné, biologicky odbouratelný vlákno získané z rostliny Agave Lechuguilla, která roste v horách  severního  Mexika.  Vzhledem ke své výjimečné vlastnosti  -  odolnost  vůči teplu a chemikáliím, vysoká flexibilita, nízké opotřebení se používá na kartáče na dehet a slévárenské smetáčky
 • PPN vlákno zvané " umělý kořínek"  se používá na kartáče podlahové
 • PA vlákno "silon "  je pro svou  tuhost použitelné do kartáčových rohoží a technických kartáčů  tam, kde je nízká viditelná délka ( cca do 3 cm) neboť u vyšší délky kartáče je ohebnost vláken nevýhodou
 • vlákno na bázi PVC se používá na kartáče silniční

Přihlášení:
E-mail:
Heslo:
 
registrace
zapomenuté heslo

Stáhněte si katalog našich produktů