Historie

Počátky kartáčnické výroby v rodinné firmě by se mohli datovat od první půle čtyřicátých let, kdy Zdeněk Vala senior, tehdy patnáctiletý , nastoupil  do učení ke kartáčníkovi  Šnajderovi do Kyjova, kde získal základní  zkušenosti  . Na přelomu let  čtyřicátých a padesátých  získává živnost a stěhuje se do Holíče na Slovensku, kde rozjíždí svou  firmu.

Během relativně krátké doby se mu podaří prosadit, překoná různé překážky (především sehnat dostatečné množství materiálu pro výrobu bylo v poválečných letech obtížné), a s prvními zaměstnanci zažívá období prosperity.  To  však začíná vadit místní komunistické straně a v roce 1957 je mu živnost znárodněna.

Po deseti letech je mu nabídnuta možnost pracovat v kartáčnické dílně patřící již Komunálnym službám v Holíči, kde jako vedoucí pracovník vybuduje dílnu, která dosáhne svými výrobky širokého povědomý nejen na Slovensku ale i na Moravě a částečně také v Čechách, především v oblastech odbytových  centrál tehdejších firem Karteko,  Rempo  a Drogerie. Dílna v největším rozmachu zaměstnávala čtyřicet lidí mezi které nastoupil i syn  Zdeněk Vala (  současný majitel firmy) .

Koncem sedmdesátých let se rodina odstěhovala do Uh.Hradiště a po pár letech dojíždění,se rozhodli z Holíče odejít a založili kartáčnickou dílnu jako jednu z výrob podniku Služby  města Uh.Hradiště. Zde se jim společně  podařilo znovu vybudovat fungující dílnu, která během pár let nahradila na trhu provozovnu z Holíče.

V roce  1991  bylo rozhodnuto o  privatizaci provozovny . Již jako čistě  soukromá  společnost investuje  do  moderního strojního vybavení a zaměřuje výrobu na štětce a malířské štětky pro řemeslníky,žíněné smetáky a jako doplněk výroby základní sortiment kartáčů. Postupem času  narůstá výrobní sortiment  firmy a dnes již nabízí široký sortiment výrobků zaměřený na různorodý okruh zákazníků.

Úspěch firmy je  založen na dlouholetých zkušenostech z kartáčnické  výroby a důsledném dodržování kvality . To je nejspolehlivější cesta ke spokojenosti zákazníka.

 


Přihlášení:
E-mail:
Heslo:
 
registrace
zapomenuté heslo

Stáhněte si katalog našich produktů